Прывітанне старшыні
Газета «Светлае жыццё»
Год малой радзімы
Рус
En
Бел

Адрас: 247841, г.п. Лельчыцы,
вул. Савецкая, 42

Е-mail: isp@lelchitsy.gomel-region.by

Тэлефон / факс: (+375 2356) 5 02 10

Будынак райвыканкама Рака Убарць Новы мікрараён
Галоўная Улада Прадстаўнічая ўлада Дэпутаты Лельчыцкого раённага савета дэпутатаў 28-га склікання

Дэпутаты Лельчыцкого раённага савета дэпутатаў 28-га склікання

СПІС
выбраных дэпутатаў Лельчыцкага раённага Савета дэпутатаў
дваццаць восьмага склікання


№ п/п

Прозвішча, імя, імя па бацьку

Выбарчая акруга

Межы акругі

1

Акуліч
Любоў Пятроўна

Прыбалавіцкі
№19

частка аграгарадка Мілашавічы ў межах вуліцы Калгасная;
аграгарадок Прыбалавічы

2

Асіпенка
Вячаслаў Іванавіч

Ліплянскі
№ 33

частка аграгарадка Ліпляны  ў межах:
вуліцы: Сяргея Кашырцава, Наберажная, Маладзёжная, Спартыўная, Школьная (дамы №7-12, 16), Савецкая, Лугавая;
вёскі: Буда-Лельчыцкая, Пабеднае

3

 

Бараўскі
№ 18

частка аграгарадка Баравое ў межах:
вуліцы: Камсамольская (дамы №3-5, 9-13, 16-20, 22, 24, 26-33, 35-37, 40, 42, 44, 46, 47-49, 50а, 51-53, 55, 57, 59, 61, 63, 65-69, 71-73, 75, 77, 79, 81, 83,  85, 85а, 89, 91, 93, 95, 97), Мяснікова, Наберажная, Новая, Леванаберажная, Праванаберажная, Савецкая (дамы №1, 1а, 3, 3а, 5, 7, 8а, 9, 10а-16, 19-39, 44, 46);
переулок Зеленый;
вёскі: Слабодка, Тартак, Руднішча;
частка аграгарадка Мілашавічы ў межах:
улицы: Савецкая (дамы №1, 1Б, 4Б, 5, 6, 9-11, 13, 15, 16А, 18-21, 22А, 26, 29А- 37, 40, 42, 44, 45, 46, 48, 53, 56- 59А), Катоўскага Р.і. (дамы №1, 3-5, 7, 9, 15, 17, 19, 21, 22, 24, 26А, 27, 28, 31)

4

Бенадысюк
Вадзім Валер'евіч

Чырвонабярэжскі
№ 35

частка вёскі Замошша  ў межах:
вуліцы: Юрыя Гагарына, Перамогі (дома №5, 9, 11, 13-22, 24-26, 28, 30, 32, 34, 36, 36А, 44, 48, 50, 52, 54, 54А, 60, 62, 64, 66, 68, 68А, 70, 74, 76), Савецкая (дамы №1а, 2, 4-6, 9А, 10-12, 16, 19, 20, 25-27, 38, 38а), Леніна У.І.;
завулкі: Школьны, Майскі, Садовы;
вёскі: Чырвонабярэжжа, Манчыцы, Свіднае

5

Берусь
Вячаслаў Рыгоравіч

Тонежскі
№ 25

частка аграгарадкаТонеж  у межах:
вуліцы: Юрыя Гагарына (дамы №40, 41, 43, 44, 47-58,60, 62, 63, 65, 66, 69, 70, 72, 76, 83, 83а, 84, 90-93, 97-102, 104-108, 111, 112, 116, 121, 123, 127, 130, 134, 135, 140, 144, 145, 147, 148, 156, 158, 159), Самуіла Хаеўскага;
завулак Юрыя Гагарына;
вёскі: Тонежская Рудня, Іванава Слабада

6

Бяспалая
Таццяна Адамаўна

Сіманіцкі
№ 26

аграгарадок Сіманічы;
вёскі: Осаў, Шугалеі, Сіманіцкі Млынок;
пасёлак Слабада

7

Бандарчук Марыя Аляксандраўна

Лельчыцкі
№ 13

частка гарадскога пасёлка Лельчыцы ў межах вуліцы Палеская (дамы №5, 7, 9, 11, 13, 15)

8

Буткоўскі
Валяцін Пятровіч

Глушкавіцкі
№ 21

частка аграгарадка Глушкавічы  ў межах:
вуліцы: Савецкая (дамы №64, 66-71, 73-81, 83-86, 90-95, 97, 98, 101-103, 105-120, 126, 127, 129-132, 134, 135, 137-139, 141, 142, 145, 146, 148, 149, 150, 153, 155, 157-А, 157-Б, 157-В, 157-Г, 158, 160, 162, 162-А, 164, 166, 167-А, 168-170, 172, 179, 180, 181, 184, 185, 187, 187-А, 188, 189, 189-А, 190, 194, 196, 198-200, 202-204, 206-209, 212-216, 218, 220, 222-227, 229-1, 229-2, 229-3, 229-4, 230, 230-А, 232, 234-242, 244-246, 248, 250, 252, 255-258, 260, 262, 264, 266), Яворскага Н.С., Кагасная

9

Верасовіч Іраіда
Леанідаўна

Лельчыцкі
№ 12

частка гарадскога пасёлка Лельчыцы ў межах:
вуліцы: Чырвонаармейская, Пралятарская, Пушкіна, Лугавая, Партызанская, Рачная, Піянерская, Першамайская;
завулак: Новы

10

Варановіч
Галіна Пятроўна

Лельчыцкі
№ 15

частка гарадскога пасёлка Лельчыцы ў межах:
вуліцы: Сялянская, Калгасная, Харытонава, Меншыкава, Сыдзько, Паўднёвая, Янкі Купалы;
завулкі: Сыдзько, Калгасны 1-шы, Калгасны  2-гі

11

Варановіч Сяргей Рыгоравіч

Лельчыцкі
№ 14

частка гарадскога пасёлка Лельчыцы ў межах:
вуліцы: Палеская (дамы №2, 6, 8, 10, 12, 14, 23, 25), Будаўнічая, Маладзёжная, Сонечная, Звёздная, Касманаўтаў, Каштанавая, Вішнёвая, Сасновая

12

Гаўрылавец Наталля Фёдараўна

Лельчыцкі
№ 4

частка гарадскога пасёлка Лельчыцы ў межах:
вуліцы: Леніна (дамы №44а, 44г, 44д), 9 Мая, Маршала Жукава

13

Гусак
Аляксандр Мікалаевіч

Лельчыцкі
№ 7

частка гарадскога пасёлка Лельчыцы ў межах вуліцы Савецкая (дамы №77, 79, 81, 91, 92, 92А, 92Б, 93, 95, 97, 99, 101, 105)

14

Жураўскі
Андрэй Мікалаевіч

Лельчыцкі
№ 10

частка гарадскога пасёлка Лельчыцы ў межах:
вуліцы: Савецкая (дамы з №39, 41, 43, 47, 49¸ 51, 55, 56, 58-63, 65, 68, 70, 75), Кастрычніцкая

15

 

Чамярнянскі
№ 16

частка гарадскога пасёлка Лельчыцы ў межах:
вуліцы: Залеская, Зарэчная, Геолагаў;
вёскі: Чэмернае, Асянское

16

Кудзін
Алена Леанідаўна

Лельчыцкі
№ 1

частка гарадскога пасёлка Лельчыцы ў межах:
вуліцы: Ленина (дамы № 4, 6, 8, 10, 12, 16, 20, 22, 24, 26, 28, 30, 32, 34, 36, 38, 40, 42, 44), Фрунзэ, Завадская, Цітова, Гагарына, Міколая Кудзіна, Адама Міцкевіча, 8 Сакавіка, Паўла Канопліча;
завулкі: Лясны, Фрунзэ, Завадскі.

17

Ляшчынскі Сяргей Уладзіміравіч

Стадоліцкі
№ 30

частка аграгарадка Стадолічы ў межах:
вуліцы: Працоўная, Садовая (дамы №2, 2а, 4, 6-9, 11- 13, 16, 17, 19- 27, 29), 40 гадоў БССР, Савецкая (дамы №1, 2, 4, 6, 7, 8А,  9, 10, 13, 17а, 18, 20-23, 25, 27, 28,  31, 32, 35а, 38, 39, 41- 43, 46 - 49, 51, 53, 55-58, 60, 62-71, 74, 76, 82, 84, 86), 1 Мая, Камсамольская, Чырвонаармейская;
завулкі: Савецкі, Ціхі;
частка аграгарадка Буйнавічы ў межах:
вуліц: Першамайская, Пушкіна, Калгасная;
вёскі: Ручное, Ліснае, Першамайск;
пасёлак Чапаеўскі

18

Ляхавец Ірына Рыгораўна

Лельчыцкі
№ 2

частка гарадскога пасёлка Лельчыцы ў межах:
вуліцы: Коблава, Інтэрнацыянальная, Казлова, Пятроўская, Задарожнага, Мазырская, Максіма Багдановіча, Усходняя, Францыска Скарыны, Якуба Коласа, Пятра Машэрава

19

Малец
Ганна Паўлаўна

Грабянёўскі
№ 29

вёскі: Грабяні, Жмурнае, Лохніца, Альховае, Кавыжаў, Усаў, Вязовая, Запясочнае, Мехач, Заброддзе;
часть агрогородка Стадолічы ў межах:
вуліц: Палявая, Бельнае, Школьная, Калгасная, Садовая (дамы №30, 32- 36, 38, 41, 43, 45, 47), Савецкая (дамы №73, 77, 77а, 81, 83, 87, 88, 90, 94, 95, 104, 105а, 106, 108, 109, 112, 112а, 115, 116, 118, 122а, 126, 128, 130, 132, 134, 136, 138, 140, 146, 148);
завулак Аэрадромны

20

Назарчук
Петр Федаравіч

Буйнавіцкі
№ 32

частка аграгарадка Буйнавічы ў межах:
вуліцы: Комсомольская, Леніна, Садовая, Савецкая;
завулкі: Камсамольскі, Лугавы, Партызанскі, Палявы;
вёскі: Астражанка, Сом, Заполле, Канапелька, Мірнае, Зарубанае, Убарцкая Рудня

21

Палуянава Ніна Міхайлаўна

Мілашавіцкі
№ 20

частка аграгарадка Мілашавічы ў межах:
вуліцы: Савецкая (дома №60, 62, 65, 66, 68, 70, 71, 73А, 74, 76, 80, 82, 85, 86, 88, 90, 95- 97, 100-105, 108, 111), Наберажная, Пралятарская, Першамайская, Вяліаагародская, Якуба Коласа, Альховая, Маладзёжная;
перавулкі: Паштовы, Першамайскі;
частка аграгарадка Глушкавічы  ў межах:
вуліцы: Савецкая (дамы №1, 3, 6-8, 11-13, 15, 17, 19, 21, 22, 24-28, 30, 32–53, 55-59, 65), Ганны Бедзінай

22

Рэут
Сяргей Мікалаевіч

Лельчыцкі
№ 6

частка гарадскога пасёлка Лельчыцы ў межах:
вуліцы: Пакрышкіна, Каўпака (дома №19, 21, 25, 27, 29, 31, 33, 35, 37, 39, 40, 40а, 42, 42а, 43-47, 49, 51, 51а, 52-54, 56, 58, 60, 62, 64, 66, 68, 70), Садовая, Бірузовая, Палявая, Спартыўная, Беларуская, Камуністычная, 70 гадоў Кастрычніка, Аэродромная, Семяновіча, вул.Савецкая д.№100;
завулак Палявы

23

Рыдзецкі
Аляксандр Рыгоравіч

Сярэднепячанскі
№ 27

вёскі: Сяреднія Печы, Сіманіцкая Рудня, Новае Палессе, Ветвіца, Дубраўкі, Дубніцкае, Чыянне

24

Сініцкі Аляксандр Васільевіч

Буда-Сафіеўскі
№ 31

частка аграгарадка Буйнавічы ў межах:
вуліцы Чкалава;
перавулкі: Саўгасны, Школьны;
вёскі: Буда-Сафіеўка, Заходы, Сініцкае Поле, Вуглы, Заберажніца, Крупка

25

Сініцкі Сяргей Пятровіч

Маркоўскі
№ 17

частка аграгарадка Баравое ў межах:
вуліцы: Калгасная, Нагорная, Піянерская, Маладзёжная, Школьная, Перамогі, Савецкая (дамы №50, 72, 74, 76, 78, 80, 82, 84, 86, 88, 90, 92, 94, 96, 98, 100, 102, 104, 106, 108, 110, 112, 114),Камсамольская (дамы №72, 74, 76, 78, 80, 82, 84, 90, 96, 98,  99- 101, 103-105, 107-117, 119, 121-127, 131, 133-136)
вёскі: Маркоўскае, Картынічы

26

Старовойт
Уладзімір Рыгоравіч

Юбілейны
№ 22

частка аграгарадка Глушкавічы  ў межах
вуліц: Каўпака С.А., Пагранічная, 8-е Сакавіка, Першамайская, Партызанская, Самохіна Я.В., Сонечная

27

Трошка
Людміла Філіппаўна

Лельчыцкі
№ 5

частка гарадскога пасёлка Лельчыцы ў межах:
вуліцы: Школьная, Чапаева, Міра, Церашковай, Яна Налепкі, Івана Мележа, Заходняя;
завулкі: Школьны, Чапаева, Івана Мележа;
УЗ «Лельчыцкая ЦРБ»

28

Хілько
Алеся Васільеўна

Лельчыцкі
№ 9

частка гарадскога пасёлка Лельчыцы ў межах вуліцы Перамогі (дамы №1 -14, 18 -21)

29

Хоміч
Канстанцін Іванавіч

Ударненскі
№ 34

аграгарадок Ударнае;
частка вёскі Замошша  ў межах
вуліц: Савецкая (дамы №1, 2б), вул.Перамогі (дамы №1, 2, 4, 6)

30

Чарнавец Аляксандр Іванавіч

Лельчыцкі № 8

частка гарадскога пасёлка Лельчыцы ў межах
вуліц: Юбілейная, Перамогі (дамы №16, 17, 22- 27)

31

Чэчка
Адам Дзмітрыевіч

Дзяржынскі 
№ 23

вёска Дзяржынск

32

Чычко
Марыя Фёдараўна

Дуброўскі
№ 28

аграгарадок  Дуброва;
вескі: Забалоцце, Рубеж, Данілевічы, Салагубаў;
пасёлак  Салагубаў

33

Шмакава
Тамара Уладзіміраўна

Лельчыцкі
№ 3

частка гарадскога пасёлка Лельчыцы у межах
вуліц: Каліноўскага, Прыгожая, Васіля Быкава, Славянская, Назалежнасці, Дружная, Вясенняя, Кляновая, Сельская, Цяністая, Сцяпана Лобана;
частка аграгарадка Ліпляны ў межах
вуліц: Садовая, Завадская, Школьная (дамы №1- 6)

34

 

Лельчыцкі
№ 11

частка гарпадскога пасёлка Лельчыцы ў межах:
вуліцы: Наберажная, Астроўскага, Камсамольская, Калініна, Коммунальная, Новакамунальная, Савецкая (дамы № 5а, 6-8, 12, 16, 26, 34, 34а, 36), Карла Маркса, Крынічная, Каўпака (дома №1, 4-8, 9а, 11-16а, 18, 20, 22, 22*, 24, 24а, 26, 26а, 28, 28а, 32, 34а, 36, 38);
завулкі: Наберажны, Зялёны;
хутар Жаралец

35

Шчэванькоў
Анатолій Мікалаевіч

Букчанскі
№ 24

вёскі: Букча, Карма;
частка аграгарадка Тонеж  у межах:
вуліцы: Юрыя Гагарына (дамы № 2, 4-6, 7а, 12, 15, 17, 19, 22, 24, 25а, 30-32, 35, 36, 38, 39), Садовая, Камсамольская, Партызанская

Інтэрнэт-рэсурсы